KSW 40
GALA KSW KSW 40

Konrad Iwanowski zadebiutuje w KSW w Dublinie, rywalem Paul Lawrence

Ekscytujące starcie pomiędzy dwoma lokalnymi półśrednimi rozpocznie irlandzką kartę KSW 40 w Dublinie 22 października.

Mieszkający w Dublinie Konrad Iwanowski (5-1, 1 KO, 2 Sub) jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej w Irlandii. Urodzony w Słupsku Polak przeniósł się na Zieloną Wyspę w 2005 roku w wieku 18 lat i na miejscu zaczął karierę w MMA. W ciągu pierwszego roku zawodowej kariery zbudował imponujący bilans 4 wygranych i jednej porażki. Następnie musiał odpocząć od startów z powodu kontuzji, ale na początku 2017 powrócił, a jego siły ciosu nie wytrzymał francuski weteran Christophe Rea.

Dla 30-latka walka na KSW 40 będzie spełnieniem marzeń. Iwanowski zapowiedział, że z dumą będzie reprezentował zarówno Irlandię, jak i Polskę. Konrad ostrzega jednak swojego rywala, że z chwilą, gdy zamkną się drzwi klatki, zmienia się w prawdziwą bestię.

„Walczenie dla KSW to dla mnie wielki zaszczyt. Będę reprezentować mój kraj i zaadoptowaną ojczyznę, Irlandię. Spełniam marzenia. Chcę pokazać w KSW mój potencjał, a zacznę od spektakularnej walki na KSW 40. Zawsze szanuję moich przeciwników, ale w klatce zmieniam się w bestię. Paul Lawrence to świetny zawodnik, lecz będzie musiał zagrać w moją grę i wyjdę z tej walki zwycięsko”.

Paul Lawrence (3-1, 1 KO) trenuje w uznanym Rush Fight Academy pod okiem weterana Paula Cowzera. Lawrence dał się poznać jako jeden z najlepszych amatorów w Irlandii przed przejściem na zawodowstwo w 2015 roku. 32-latek znany jest z potężnego uderzenia, o czym przekonał się dużo bardziej doświadczony Viktoras Kontrimas, z którym Paul spotkał się w swoim debiucie.

Na KSW 40 kibice zobaczą między innymi pięciokrotnego mistrza świata Strongman Mariusza Pudzianowskiego. W Dublinie dojdzie też do niezwykle wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parkiem w starciu, którego stawką będzie pas wagi lekkiej. Bronić tytułu wagi muszej będzie również „Królowa Przemocy”, Brazylijka Ariane Lipski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 3 =